Zespół OGONKA

Oto my!

Same baby :) I to na dodatek 18 sztuk! (na zdjęciu grupowym nie ma dr Godzielińskiej, Marzeny Nobis z recepcji oraz dwóch Pań sprzątających). Skład i twarze czasem się zmieniają, ale to wciąż ten sam, zgrany i mądry ZESPÓŁ OGONKA.

Zespół Ogonka
Ogonek to marka, która obliguje do najwyższej jakości naszych usług. To marka, o którą dbamy wszystkie bez wyjątku. Ogonek to firma, która ma siłę nas wszystkich. To miejsce tworzone przez nas wszystkie. A na czele zespołu stoi Milena Wojtyś-Gajda - osoba z niesłabnącym zapałem i energią do działania, która ma wsparcie najlepszego wspólnika świata!
Dobrze się dzieje w Ogonku!
Przyjdź do nas i przekonaj się sam!
Serdecznie zapraszamy :)

LEKARZE

Jesteśmy lekarkami małych ssaków, ale nie boimy się też ptaków i gadów. Uskrzydlają nas bowiem nowe wyzwania.
Tworzymy niepowtarzalną lecznicę, bo naprawdę lubimy to, co robimy. A naszych małych pacjentów leczymy z prawdziwą pasją... bo po prostu je uwielbiamy całymi sercami :)

Milena Wojtyś-Gajda

lek. wet. Milena Wojtyś-Gajda

Języki: angielski

Absolwentka dwóch wydziałów warszawskiej SGGW: Zootechniki (1997 r.) i Medycyny Weterynaryjnej (2001 r.). Dyplomowana specjalistka chorób zwierząt futerkowych (2004 r.). Leczenie zwierząt egzotycznych praktykowała u dr. Wojciecha Bieleckiego – pioniera w tej dziedzinie w skali Polski.

AEMV

Już w czasie studiów pracowała jako wolontariuszka w klinice „Bemowo” – jednej z największych lecznic weterynaryjnych Warszawy. Zaczynała jako lekarz psów i kotów w przychodni przy ul. Klemensiewicza 7. To dzięki jej pacjentom lecznica powoli zmieniała profil na „króliczo-gryzoniowy”. Teraz, jako współwłaścicielka OGONKA, stale go modernizuje. Z niesłabnącą energią inwestuje też w swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w branżowych sympozjach, prowadząc wykłady dla innych weterynarzy, a także publikując w profesjonalnych czasopismach. Od ponad 15 lat udziela również bezpłatnych porad weterynaryjnych w Internecie. Członkini międzynarodowego Stowarzyszenia Weterynarzy Zwierząt Egzotycznych AEMV (Association of Exotic Mammal Veterinarians).

Prywatnie: mama dwójki dzieci oraz właścicielka pary myszoskoczków. Mówi po angielsku.

Małgorzata Krasowska

lek. wet. Małgorzata Krasowska

W 2006 r. uzyskała tytuł ratownika medycznego na warszawskiej AM, potem w 2013 r. tytuł lekarza weterynarii na warszawskiej SGGW. Po studiach przyjmowała psy i koty i uczyła się onkologii od polskich mistrzów. W międzyczasie trafiła do Ogonka na praktyki i tu odkryła swoje powołanie.

Pani doktor, choć dołączyła do zespołu jako ostatnia, wykonuje w Ogonku jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań. Jest drugim chirurgiem i, dodatkowo, zajmuje się naszymi pacjentami onkologicznymi. Pełna pasji i zaangażowania, odważna i chętna do działania, wprowadza do zespołu chęć próbowania nowości. Znana ze specyficznego poczucia humoru, jest naszą opoką wtedy, gdy wystąpi zagrożenie życia pacjenta.

Prywatnie: "mama" Milki - najbardziej kochanego psa świata.

Małgorzata Ponikowska

lek. wet. Małgorzata Ponikowska

Małgorzata Ponikowska  jest absolwentką wydziału medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (2017), gdzie była członkiem zarządu studenckiego koła naukowego medycyny zwierząt egzotycznych „Mephitis”. W ciągu toku studiów wykonała trzy prace badawcze skupione na fretkach, świnkach morskich i żółwiach, a także publikowała w czasopismach medycznych i popularnonaukowych. Praktykowała w kilku przychodniach dla zwierząt egzotycznych pod okiem najlepszych polskich specjalistów. Obecnie duże pokłady energii wkłada w pracę kliniczną, a także doktorat z zakresu chorób układu rozrodczego królików. W Ogonku zajmuje się interną małych ssaków oraz chirurgią miękką.

Aleksandra Grodzka

lek. wet. Aleksandra Grodzka

Lekarka weterynarii, pracująca do tej pory w różnych lecznicach w Warszawie i okolicach. Przez ponad 2 lata była wolontariuszką i nieocenioną pomocą w Ogonku. W tej chwili samodzielna lekarka weterynarii, kończąca pisanie doktoratu dotyczącego koszatniczek, u dr hab. Wojciecha Bieleckiego.

Paulina Roguska

lek. wet. Paulina Roguska

Trafiła do Ogonka kilka lat temu, jako studentka weterynarii z uczelni w Olsztynie. Mocno zainteresowana leczeniem małych ssaków zadziwiła nas od razu swoimi dużymi umiejętnościami manualnymi oraz szeroką wiedzą na temat naszych Pacjentów. Przyjeżdżała do nas minimum 2 razy w roku na oficjalne i wolontariackie praktyki studenckie. W międzyczasie spotykałyśmy się na konferencjach i sympozjach branżowych. Odbywała też praktyki hodowlane w Warszawskim Zoo  (małpiarnia, praca z małymi naczelnymi) oraz w innych lecznicach dla zwierząt egzotycznych, a także w lecznicach dla psów i kotów. Jakiś czas spędziła na zdobywaniu wiedzy za granicą w renomowanej lecznicy dla zwierząt egzotycznych Centro Veterinario Specialistico Clinica per animali esotici w Rzymie pod okiem dra Paolo Selleri.

Prywatnie miłośniczka i właścicielka dwóch buldogów francuskich, dwóch adoptowanych świnek morskich i chomika z odzysku.

Dominika Szadkowska

lek. wet. Dominika Szadkowska

Tytuł lekarza weterynarii uzyskała w 2018 roku na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przez cały okres studiów zdobywała wiedzę teoretyczną i praktyczną pod czujnym okiem swojego mentora – dr hab Wojciecha Bieleckiego. Uczestniczyła również w konferencjach z zakresu diagnostyki i leczenia chorób zwierząt egzotycznych. Ostatnie kilka miesięcy studiów spędziła w Ogonku jako wolontariuszka.

Prywatnie pasjonatka egzotycznych podróży, niepoprawna miłośniczka dobrego jedzenia i oddana szczurza „mama”.

Jagoda Gintrowska

lek. wet. Jagoda Niemczyk

Dyplom lekarza weterynarii uzyskała na warszawskiej SGGW w 2014 r. W czasie studiów odbywała liczne praktyki w różnych lecznicach weterynaryjnych, w poznańskim zoo, a także w szpitalu i schronisku dla zwierząt Sanjay Gandhu Animal Care Center w Indiach, gdzie nabyła dużo doświadczenia i umiejętności praktycznych. Przez ostatni rok studiów często gościła w Ogonku, zdobywając wiedzę w jej wymarzonej specjalności - medycynie małych ssaków.

Bardzo poukładana i dokładna, spokojna i troszkę nieśmiała, ale potrafiąca postawić na swoim. Ostatnio zafascynowana chorobami skóry: ich diagnostyką i leczeniem.

Prywatnie jej wielkim hobby są dalekie podróże, pieczenie ciast oraz narciarstwo i inne sporty.

W tej chwili na urlopie macierzyńskim, przyjmuje 1 raz w tygodniu.

Dominika Jędrzejewska

lek. wet. Dominika Jędrzejewska

Teresa Antczak

lek. wet. Teresa Antczak

Ukończyła weterynarię na SGGW w 2019 roku. Nim zaczęła pracę w Ogonku przychodziła do nas przez rok jako wolontariuszka. W trakcie studiów odbyła praktyki hodowlane w Zwierzętarni (szczury, myszy, myszoskoczki) w warszawskim PAN-ie, a także kliniczne w AlfaVeta Veterinärklinik w Oxie w Szwecji i w kilku innych lecznicach dla psów i kotów w Warszawie. Od 5 lat właścicielka 2 szynszyli, dzięki którym zapałała sympatią do małych ssaków i zaczęła wiązać z nimi swoją przyszłość po studiach.

Spokojna, delikatna, umiejąca zadawać pytania i wnikliwie analizować otrzymane odpowiedzi, a co najważniejsze, umiejąca świetnie słuchać.

Prywatnie gra i śpiewa w zespole muzycznym, interesuje się podróżami, kuchnią, tańcem i językiem niemieckim.

Aleksandra Jureczko

lek. wet. Aleksandra Jureczko

Ukończyła studia weterynaryjne na warszawskiej SGGW w 2015r. W ich trakcie była filarem Koła Naukowego Medyków Weterynaryjnych i pod okiem dr hab. Wojciecha Bieleckiego pogłębiała wiedzę teoretyczną, dotyczącą zwierząt egzotycznych. Powstało nawet kilka artykułów. Dodatkowo przez ponad rok była technikiem w Ogonku i zdobyła w nim wszystkie umiejętności praktyczne, potrzebne do samodzielnego wykonywania zawodu lekarza. Przeszła też etap leczenia zwierząt szpitalnych a to nie lada wyzwanie. Teraz jest naszą myślącą i mądrą "maskotką" - zawsze uśmiechniętą i przesympatyczną. Jej empatia i zaangażowanie w sprawy pacjentów przyciągają do niej klientów od pierwszego dnia jej samodzielnej pracy.

LEKARZE KONSULTANCI

Stanowią bardzo ważną część naszego zespołu, służąc specjalistycznymi radami. Przyjmują wyłącznie na zapisy w wyznaczonych dniach i godzinach.

Katarzyna Godzielińska

lek. wet. Katarzyna Godzielińska

Języki: angielski , francuski

Pani Doktor po skończeniu studiów na warszawskiej SGGW w 2013 r odbywała praktyki w Klinice Weterynaryjnej Bemowo. Przyjechała do nas z ciekawości i... już została :) Nie ma to jak miłość od pierwszego wejrzenia, prawda? Teraz dr Kasia swoją wiedzę, zdobywaną min. w Universite de Liege en Belgique, weryfikuje u nas.

Jest bardzo pracowita i sumienna. Jej dokładność i cierpliwość czasem aż zadziwiają, dodatkowo roztacza wokół siebie aurę spokoju i opanowania. Ciężko pracuje nad specjalizacją z kardiologii.

Świetnie mówi po francusku i angielsku więc zapraszamy do niej właścicieli zwierząt, którzy władają tylko tymi językami.

Kaja Bohdanowicz

lek. wet. Kaja Bohdanowicz

Języki: angielski

Pani doktor skończyła studia na warszawskiej SGGW w 2012 r. Pracowała jako samodzielny lekarz w jednej z warszawskich przychodni dla psów i kotów. Aktualnie w trakcie specjalizacji z radiologii weterynaryjnej.

Na początku swojej przygody z weterynarią trafiła do Ogonka jako studentka - wolontariuszka. Za naszą sprawą pojechała obejrzeć jak pracuje dr Piasecki we Wrocławiu i... zakochała się w gadach! Przez resztę studiów szukała swojego miejsca... między innymi u dr Bieleckiego czy w warszawskim Kajmanie. Teraz krąg się zatoczył :) Wróciła do nas i tu dalej rozwija swoje zainteresowania. Rok, spędzony w lecznicy weterynaryjnej w stolicy Malezji, nauczył ją wielu niespotykanych umiejętności.

W tej chwili wykonuje badania USG naszym pacjentom.

Bardzo cierpliwa, empatyczna i miła jest uwielbiana tak przez pacjentów jak i Klientów.

Prywatnie: mama maleńkiego synka.

Biegle mówi po angielsku.

Oliwia Lis

lek. wet. Oliwia LIs

Specjalność: OKULISTYKA

Języki: angielski

Skończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracowała w gabinecie okulistycznym pod okiem dr Jacka Garncarza. Od kilku lat, jako samodzielny lekarz, zajmuje się więc pacjentami dotkniętymi problemami okulistycznymi. Wręcz z czułością odnosi się do każdego z nich. Profesjonalnie konsultuje w Ogonku trudne przypadki a lekarzom internistom zawsze służy radą i wsparciem.

Mówi po angielsku.

TECHNICZKI

Tworzą w Ogonku oddzielną, schowaną trochą z tyłu, ale jakże potrzebną grupę zawodową. Są równie profesjonalne i równie zaangażowane w sprawy pacjentów i lecznicy, jak lekarki. Doszkalają się, by rozumieć potrzeby zwierząt, ograniczać ich stres i eliminować niepotrzebny ból - bo pacjent jest najważniejszy!

Katarzyna Broniszewska

Katarzyna Broniszewska

Dyplomowana technik weterynarii. Trafiła do nas na praktyki bo chciała się nauczyć czegoś więcej niż tylko zmywania podłogi lecznicy :) Cicha, spokojna, bardzo wyrozumiała i opiekuńcza. Bez cienia sprzeciwu wykonuje nawet najbardziej żmudne i niewdzięczne prace. Ma świetne podejście do zwierząt, lubi z nimi rozmawiać kiedy opiekuje się nimi w szpitalu.

Nie boi się nowych wyzwań... zaczęła od badania kału naszych pacjentów.

Natalia Pasikiewicz

Natalia Pasikiewicz

 

Urszula Łazowska

Urszula Łazowska

 

Paulina Bindas

 

Aleksandra Bursztyńska

Aleksandra Bursztyńska

 

Klaudia Pytel

Klaudia Pytel

Zapraszamy do niej na strzyżenia królików i świnek morskich. Jest stworzona do tego zawodu - oddana, delikatna, wyrozumiała, uwielbiająca zwierzęta... Sama, przez kilka lat, opiekowała się swoim bardzo chorym królikiem, który był pacjentem Ogonka.

RECEPCJA

Pracujące w niej Panie są miłe, rzeczowe i kompetentne. Są bardzo empatyczne i zaangażowane w sprawy naszych Klientów. Często same dopytują o losy poznanych w poczekalni pacjentów i dopingują ich włascicieli do walki. Mają mnóstwo obowiązków, których przejęcie pozwoliło lekarzom przyjmować dziennie o ok. 5-6 pacjentów więcej.

Bez recepcjonistek już teraz ani rusz... :)

Katarzyna Dybkowska

Katarzyna Dybkowska

 

Weronika Świercz

Weronika Świercz

 

Informujemy, że nasza strona internetowa używa ciasteczek (cookies). Dodatkowe informacje o zakresie i celu ich wykorzystania znajdują się w polityce cookies. Więcej...